Քաջարանի քաղաքապետին մեղադրանք է առաջադրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք է առաջադրվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնեց Փարամազյանի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը՝ համայնքի ղեկավարի հետ Քննչական կոմիտեից դուրս գալուց հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«8 ամիս առաջ Քաջարանում դեպքեր տեղի ունեցան՝ կապված Քաջարանի 3 քաղաքացիների ձերբակալության հետ: Այսօր Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք առաջադրվեց՝ այդ անձանց հետ խմբով ինչ-որ մեկին իբր առևանգելու հետ կապված: Սա ոտքից գլուխ անհեթեթություն է: Այդ տղաները, ում ձերբակալել էին, վաղուց ազատության մեջ են»,-ասաց համայնքի ղեկավարի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը:
Փաստաբանը մամուլից տեղեկացել է, որ այդ դեպքի հետ կապված արդեն իրականությունը ներկայացվել է: «Անկախ ամեն ինչից՝ նման դեպք եղել է, թե չի եղել, այն, որ Քաջարանի համայնքապետը դրա հետ առնչություն չունի, փաստ է»,-ասաց փաստաբանը:
Նրա կարծիքով՝ դա քաղաքական հետապնդում է, կապված է քաղաքական գործընթացների հետ: Նա դա կապում է երկու հանգամանքի հետ. համայնքապետը ակտիվ մասնակցել է մարտական գործողություններին, նաև միացել է վարչապետի հրաժարականի պահանջին:
Փաստաբանի տեղեկացմամբ՝ նախաքննական մարմինը որոշում է կայացրել կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություն ներկայացնել դատարան: Սակայն, թե երբ կներկայացվի այդ միջնորդությունը, երբ կնշանակվի համապատասխան դատական նիստ, փաստաբանը տեղեկություն չունի:
Մայիսին Քննչական կոմիտեն տարածել էր հաղորդագրություն՝ Քաջարանում անձի առևանգման դեպքի առթիվ քրեական գործի վերաբերյալ:

Мэру Каджарана предъявлено обвинение
Мэру Каджарана Манвелу Парамазяну предъявлено обвинение. Как сообщает Арменпресс,об этом в беседе с журналистами после выхода из Следственного комитета с главой общины заявил адвокат Парамазяна Ерванд Варосян.
“Восемь месяцев назад в Каджаране произошли инциденты в связи с задержанием трех граждан Каджарана. Сегодня Манвел Парамазян был обвинен в сотрудничестве с кем-то из этой группы. Это чушь с ног до головы. Те ребята, которые были арестованы, уже долгое время находятся на свободе”, - сказал адвокат мэра Ерванд Варосян.
Из прессы адвокату было известно, что истина дела уже представлена. “Независимо от всего, был ли такой случай или нет, факт, что мэр Каджарана не имеет к нему никакого отношения”, - сказал адвокат.
По его мнению, это политическое преследование, связанное с политическими процессами. Он связывает это с двумя обстоятельствами. Мэр принимал активное участие в боевых действиях и присоединился к требованию отставки премьера.
По словам адвоката, орган предварительного следствия решил подать в суд ходатайство об избрании содержания под стражей в качестве меры пресечения. Однако адвокат не знает, когда будет подано ходатайство, когда будет назначено соответствующее судебное заседание.
В мае Следственный комитет распространил заявление по уголовному делу о похищении человека в Каджаране.