Սեդրակ Քոչարյանը կալանավորվել է
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ դատական նիստի ավարտից հետո այս մասին հայտնել է փաստաբան Ալոքսանդր Կոչուբաևը։
Նա նաև հայտնել է, որ սահմանափակվել են նաև Սեդրակ Քոչարյանի տեսակցությունները, բացառություն են նրա կինն ու երեխաները։
Ավելի վաղ ՀՀ հակակոռուպցիուն կոմիտեից տեղեկացրել էին, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել է 6 անձ, այդ թվում՝ ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, նրա որդին և հանցավոր սխեմաներում ներգրավված այլ անձինք։
Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել առ այն, որ ՀՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, իր հետ մտերիմ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, տարբեր շինծու հիմքերով պետական սեփականությունից առանձնացրել և շուկայականից էականորեն ցածր գներով ձեռք է բերել հասարակական և տնտեսական նշանակություն ունեցող մի շարք արժեքավոր գույքեր։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Ռոբերտ Քոչարյանին ևս կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, սակայն նրա  խափանման միջոցի վերաբերյալ դատական նիստը կկայանա  բժշկական որոշակի հետազոտություններ անցնելուց հետո։ Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 25-ին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում Ռոբերտ Քոչարյանի ինքնազգացողությունը վատացել էր, նրան շտապօգնության ավտոմեքենայով  տեղափոխել էին բժշկական հաստատություն։

Седрак Кочарян арестован
Как передает “Арменпресс”, после окончания судебного заседания об этом сообщил адвокат Александр Кочубаев.
Он также сообщил, что свидания Седрака Кочаряна ограничены, за исключением встреч с женой и детьми.
Ранее Антикоррупционный комитет Армении сообщил, что в рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом, задержаны 6 человек, в том числе бывший президент Армении Роберт Кочарян, его сын и другие лица, вовлеченные в преступные схемы.
В сообщении указывалось, что в ходе уголовного дела, расследуемого Антикоррупционным комитетом РА, были получены фактические данные о том, что лицо, занимающее пост президента РА, по предварительной договоренности с приближенными к нему лицами, используя свое служебное положение, по различным сфабрикованным основаниям присвоило государственное имущество и приобрело ряд ценных объектов общественного и экономического значения по ценам значительно ниже рыночных.
Антикоррупционный комитет представил в суд ходатайство об аресте Роберта Кочаряна, однако судебное заседание по поводу меры пресечения в отношении Р. К. состоится после прохождения определенных медицинских обследований. Напомним, что 25 августа в Антикоррупционном комитете самочувствие Роберта Кочаряна ухудшилось, он был доставлен в медицинское учреждение на машине скорой помощи.