ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երևան կժամանեն դեկտեմբերի 13-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը Երևան կժամանեն դեկտեմբերի 13-ին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Համանախագահները Երևան կժամանեն դեկտեմբերի 13-ին: Երևանում նրանց հանդիպումները նախատեսված են երկուշաբթի օրը»,- ասաց Նաղդալյանը:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկն այժմ տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Բաքվում են: Նրանք հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:Հայտնի չէ, թե ինչու հանդիպմանը չի մասնակցել ՌԴ ներկայացնող համանախագահը:

OSCE Minsk Group Co-Chairs to arrive in Armenia on December 13
YEREVAN, DECEMBER 12, ARMENPRESS. The OSCE Minsk Group Co-Chairs Stéphane Visconti of France, Andrew Schofer of the United States of America, and Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, will arrive in Yerevan on December 13, Armenian foreign ministry spokesperson Anna Naghdalyan told Armenpress.
“The Co-Chairs will arrive in Yerevan on December 13. Their meetings in Yerevan are scheduled on Monday”, she said.
The OSCE Minsk Group Co-Chairs are currently in Baku as part of their regional visit. They already met with Azerbaijani President Ilham Aliyev.