Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ երկրի Անկախության օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առիթով:
Ուրախալի է նշել, որ անկախության տարիների ընթացքում Տաջիկստանը զգալի հաջողությունների է հասել պետականաշինության և երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ուղղություններով:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև ձևավորված՝ ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հետայսու ևս կնպաստեն տարբեր ոլորտներում Հայաստանի և Տաջիկստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների:
Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Таджикистана
Премьер-министр Никол Пашинян направил президенту Республики Таджикистан Эмомали Рахмону поздравительное послание по случаю Дня независимости страны. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении. В послании, в частности, говорится:
"Уважаемый Эмомали Рахмон!
Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня независимости Республики Таджикистан.
Отрадно отметить, что за годы независимости Таджикистан добился значительных успехов в деле государственного строительства и социально-экономического развития страны.
Уверен, что традиционно дружественные отношения между нашими странами и впредь будут способствовать углублению взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Таджикистаном в различных сферах во благо наших народов.
Уважаемый Эмомали Рахмон!
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Таджикистана - мира и процветания”.