Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հյուսիսային Մակեդոնիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության վարչապետ Զորան Զաևին՝ Անկախության օրվա առիթով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Հյուսիսային Մակեդոնիայի բարեկամ ժողովրդին` մաղթելով բարեկեցություն և առաջընթաց։
Օգտվելով առիթից՝ շնորհավորում եմ Ձեզ Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնը վերստին ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթում նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ այդ պատասխանատու պաշտոնում։
Հայաստանը կարևորում է Հյուսիսային Մակեդոնիայի հետ համագործակցության զարգացումը երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում։ Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում մեր երկրների միջև միջպետական հարաբերությունները նոր որակ կստանան, և համատեղ ջանքերով կկարողանանք ակտիվացնել համագործակցությունը բոլոր բնագավառներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների», - ասված է վարչապետի ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Северной Македонии
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил поздравительное послание премьер-министру Республики Северная Македония Зорану Заеву. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
“В связи с национальным праздником Республики Северная Македония - Днем независимости, направляю Вам и дружественному народу Северной Македонии теплые поздравления, желаю благополучия и прогресса.
Пользуясь случаем, хочу поздравить Вас со вступлением на должность премьер-министра Республики Северная Македония и желаю новых успехов и достижений на этой ответственной должности.
Армения придает важность развитию сотрудничества с Северной Македонией на двустороннем и многостороннем уровнях. Я полон надежд, что в течение Вашего пребывания на должности межгосударственные отношения между нашими странами получат новое качество, и совместными усилиями нам удастся активизировать сотрудничество во всех сферах во благо наших народов”, - говорится в послании премьер-министра.