Չեմ կարծում, որ Հյուսիսային Մակեդոնիան ֆավորիտ է. Հարոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանի կարծիքով՝ Ազգերի լիգայի որակավորման փուլի մեկնարկային խաղում Հյուսիսային Մակեդոնիան ֆավորիտ չէ:
«Չեմ կարծում, որ Հյուսիսային Մակեդնիան ֆավորիտ է: Միայն առավելությունն այն է որ խաղում ենք իրենց դաշտում: Լավ ծանոթ ենք նրանց: Ֆուտբոլը նաև սխալների խաղ է. մեր նախորդ խաղում սխալվեցինք մենք, իսկ պատասխան հանդիպմանը, ավելի շատ սխալվեցին նրանք: Իմ կարծիքով, մեր խմբում ֆավորիտներ չկան: Լավ ճանաչում ենք վրացիներին և Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանուն։ Միակ թիմը, որին այդքան էլ ծանոթ չենք, Էստոնիան է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախախաղային ասուլիսին ասել է Հարոյանը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել,որ Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային թիմի հայտացուցակը,որտեղ բացակայում են իտալական«Ռոմայի»կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյան,ինչպես նաև գերմանական«Հոֆենհայմի»հարձակվող Սարգիս Ադամյանի և Կիպրոսի ԱԵԼ-ի կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանի անունները:Հենրիխ Մխիթարյանը Խոակին Կապառոսին հայտնել է,որ այժմ արձակուրդում է,վերջին շրջանում չի մարզվել և չի կարող ցուցադրել իր ամբողջ կարողությունները,քանի որ լավ մարզավիճակում չէ:
Հայաստանի հավաքականն Ազգերի լիգայում կմեկնարկի Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ արտագնա խաղով,որը տեղի կունենա սեպտեմբերի5-ին: 3օր անց Հայաստանի հավաքականը երկրորդ տուրում կընդունի էստոնացիներին:

Я не думаю, что Северная Македония - фаворит: Ароян
По мнению защитника национальной сборной Армении Вараздата Арояна, в стартовом матче квалификационного раунда Лиги Наций Северная Македония не является фаворитом.
“Не думаю, что Северная Македония - фаворит. Ее преимущество лишь в том, что мы играем на их поле. Мы хорошо знакомы с ними. Футбол - это также игра ошибок. В нашей предыдущей игре мы ошибались, а в ответном матче больше ошибались они. На мой взгляд, в нашей группе фаворитов нет. Единственная команда, с которой мы не знакомы, - это сборная Эстонии”, - сказал Ароян на предматчевой пресс-конференции.
Ранее стало известно, что главный тренер сборной Армении по футболу Хоакин Капарос огласил состав национальной команды, в котором отсутствуют имена полузащитника итальянской “Ромы” Генриха Мхитаряна, а также нападающего немецкого “Хоффенхайма” Саркиса Адамяна и полузащитника кипрского АЕЛ Геворга Казаряна. Генрих Мхитарян сообщил Хоакину Капаросу, что он сейчас находится в отпуске, в последнее время не тренировался и не может продемонстрировать все свои возможности, так как находится не в хорошей форме.
Сборная Армении в Лиге наций стартует выездным матчем против Северной Македонии, который состоится 5-го сентября. Через 3 дня сборная Армении во втором туре примет сборную Эстонии.