Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Իգոր Մատովիչին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին Սլովակիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով առաջընթաց և բարօրություն։
Հայաստանն արժևորում է բարեկամ Սլովակիայի հետ համագործակցության ընդլայնումը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կհամալրենք երկկողմ օրակարգը բազմաբովանդակ ծրագրերով և կարձանագրենք նորանոր ձեռքբերումներ՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության», - ինչպես«Արմենպրես»-ի տեղեկացրինՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of the Slovak Republic Igor Matovič on Slovakia’s national holiday, the PM’s Office told Armenpress.
“On behalf of the Government of the Republic of Armenia and on my own behalf, I warmly congratulate you and the friendly people of Slovakia on your country’s national holiday - Constitution Day. I wish you progress and prosperity on this occasion.
Armenia highly values the furtherance of cooperation with friendly Slovakia in all areas of mutual interest. I am hopeful that through joint efforts we will supplement the bilateral agenda with multifaceted programs and will boast ever new achievements to the benefit of our peoples,” the congratulatory message reads.