Թուրքիայի պատվիրակությունը երկօրյա այցով մեկնեց Ռուսաստան Լիբիայի շուրջը բանակցությունների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի պատվիրակությունն օգոստոսի 31-ին երկօրյա այցով մեկնել Է Մոսկվա Լիբիայի եւ Սիրիայի շուրջը բանակցությունների համար: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել են հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչության հայտարարության համաձայն՝ այցը տեղի կունենա օգոստոսի 31-ից մինչեւ սեպտեմբերի 1-ը: Ռուսաստանցի պաշտոնակիցների հետ բանակցություններում Թուրքիայի պատվիրակությունը կգլխավորի փոխարտգործնախարար Սեդաթ Օնալը:
A Haber հեռուստաալիքի տվյալներով՝ պատվիրակության կազմի մեջ են մտնում նաեւ ազգային պաշտպանության նախարարության եւ Ազգային հետախուզական կազմակերպության ներկայացուցիչներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Делегация Турции отправилась с двухдневным визитом в Россию для переговоров по Ливии
Турецкая делегация отправилась в понедельник с двухдневным визитом в Москву для переговоров по Ливии и Сирии. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в МИД республики.
Согласно заявлению внешнеполитического ведомства, визит пройдет с 31 августа по 1 сентября. Делегацию Турции на переговорах с российскими коллегами возглавляет замглавы МИД Седат Онал.
По данным телеканалаAHaber, в состав делегации также входят представители Министерства национальной обороны и Национальной разведывательной организации.