Վարդան Մինասյանը հեռացել է «Արարատ-Արմենիա»-ի գլխավոր մարզչի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 15-ին ավարտվեց Վարդան Մինասյանի և «Արարատ-Արմենիա» ակումբի միջև կնքված պայմանգիրը՝ կողմերը համատեղ որոշում կայացրեցին չերկարաձգել պայմանագրի գործողության ժամկետը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Վարդան Մինասյանը գլխավորում էր թիմը 2018 թվականից: «Արարատ-Արմենիան» մարզչի գլխավորությամբ անցկացրել է 69 խաղ, տոնել 41 հաղթանակ, գրանցել 14 ոչ-քի և կրել 14 պարտություն:
Երկամյա աշխատանքի ընթացքում, Վարդան Մինասյանի գլխավորած թիմը երկու անգամ դարձել է Հայաստանի չեմպիոն, մեկ անգամ սուպերգավաթակիր և հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ առաջին անգամ դուրս է եկել Եվրոպա Լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլ:
«Ավարտվեց երկամյա իմ համատեղ աշխատանքը «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Այս ժամանակահատվածում մենք կարողացանք երկու անգամ դառնալ Հայաստանի չեմպիոն, մեկ անգամ նվաճել սուպերգավաթ, եւ իհարկե հաջողություններ գրանցեցինք եվրոգավաթներում։Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ակումբի սեփականատիրոջը, ողջ անձնակազմին, երկրպագուներին եւ, իհարկե, թիմի ֆուտբոլիստներին` հաջող աշխատանքի համար։Ակումբին մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ»,- ասել է Մինասյանը:

Вардан Минасян ушел с поста главного тренера клуба “Арарат-Армения”
15 июля завершился контракт между Варданом Минасяном и клубом “Арарат-Армения”, стороны приняли совместное решение не продлевать срок его действия.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба клуба. Вардан Минасян возглавлял команду с 2018-го года. Под руководством тренера “Арарат-Армения” провела 69 матчей, одержала 41 победу, зарегистрировала 14 ничьих и потерпела 14 поражений.
За два года работы Вардана Минасяна команда дважды становилась чемпионом Армении, один раз обладателем Суперкубка и впервые в истории армянского футбола вышла в плей-офф квалификации Лиги Европы.
“Завершилась моя двухлетняя совместная работа с “Арарат-Арменией”. За это время мы смогли дважды стать чемпионом Армении, один раз выигрывали Суперкубок, и, конечно, добились успехов и в еврокубках. Хочу поблагодарить владельца клуба, весь персонал, болельщиков и, конечно, футболистов команды за успешную работу. Желаю клубу новых успехов”, - сказал Вардан Минасян.