ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին, դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել պաշտպանության ոլորտում հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերին, քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հետագա պլաններն ու զարգացման վերաբերյալ այլ հարցեր:

YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Lt. General Onik Gasparyan has held a meeting with Ambassador of Russia to Armenia Sergey Kopyrkin and military attaché Colonel Andrey Grishchuk, the Defense Ministry said in a news release.
“During the meeting the issues related to the Armenia-Russia bilateral cooperation in the defense area were touched upon, future plans on military and military-technical cooperation and other issues on development were discussed”, the statement says.
The meeting comes amid heightened tensions at the Armenia-Azerbaijan border after Azerbaijan attacked an Armenian military base, using high caliber mortars and artillery.