Քարդաշյանը հայաստանյան փոքր բիզնեսին աջակցելու կոչ է արել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը կոչ է անում միանալ Հայաստանի աջակցության հիմնադրամի դրամահավաքին՝ օգնելու Հայաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով տուժած փոքր բիզնեսին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հեռուստաաստղն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Հայաստանի աջակցության հիմնադրամը նախաձեռնել է դրամահավաք`օգնելու COVID-19- ի արդյունքում տուժած փոքր բիզնեսին: Ֆինանսական օգնությունը միշտ չէ, որ հասանելի է և շատ փոքր, ընտանեկան բիզնեսները հայտնել են, որ ստիպված են եղել արտադրությունը մինչև 90 տոկոսով կրճատել՝ ի հավելումն աշխատակիցների կրճատման»,-նշել է Քարդաշյանը:

Кардашьян призвала поддержать малый бизнес Армении
Ким Кардашян, телезвезда с мировой известностью призывает присоединиться к сбору средств для Фонда содействия Армении, для оказания содействия малому бизнесу, пострадавшему в результате эпидемии COVID-19 в Армении. Как передает Арменпресс, звезда это написала на своей странице в Facebook.
Фонд содействия Армении инициировал сбор средств для оказания содействия малому бизнесу, пострадавшему в результате эпидемии COVID-19. Финансовая помощь не всегда бывает доступна и много представителей малого семейного бизнеса сообщили, что им в дополнение к сокращению сотрудников пришлось сократить и производство до 90%”, - отметила Кардашьян.