Ռոբերտ Քոչարյանը շարունակելու է վերականգնողական բուժումը հիվանդանոցում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից։
«Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ, Քոչարյանի պաշտպանական թիմը հաղորդագրություն էր տարածել, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու համար 2 մլրդ դրամի չափով սահմանված գրավը վճարվել է։

Роберт Кочарян продолжит реабилитационное лечение в клинике
Второй президент Армении Роберт Кочарян вернулся домой, но продолжит реабилитационное лечение в медицинском центре «Измирлян» в соответствии с графиком, установленным врачами.
Об этом Арменпресс сообщила пресс-служба 2-го президента Республики Армения Роберта Кочаряна.
«Мы еще раз благодарим известных крупных бизнесменов и меценатов, которые поддержали семью Кочаряна в выплате залога в 2 млрд драмов, а также многочисленных граждан, которые вчера добровольно перечислили деньги на соответствующий государственный счет», - говорится в заявлении.
Ранее группа защиты Кочаряна выступила с заявлением о том, что решением Апелляционного уголовного суда внесен залог в размере 2 млрд драмов за освобождение второго президента Армении Роберта Кочаряна.