Վերաքննիչ դատարանը հետաձգեց Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ բողոքի քննությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, հետաձգեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների՝ նախագահի խափանման միջոց կալանքը փոխելու միջնորդությունները մերժելու մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ բողոքի քննությունը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաջորդ դատական նիստը կկայանա հունիսի 17-ին՝ 13։30-ին։
ՀՀ երկրորդ նախագահը 2020 թվականի ապրիլի 28-ին տեղափոխվել էր Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն՝ հետազոտություն անցնելու համար և մայիսի 12-ին վիրահատվել։
2020-ի մայիսի 29-ին Վարչական դատարանը բավարարել էր Քոչարյանի պաշտպան Արամ Օրբելյանի հայցադիմումը, ըստ որի մինչև կորոնավիրուսի նոր տեսակի համավարակի ավարտը Քոչարյանը կշարունակի մնալ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում։

Апелляционный суд отложил рассмотрение апелляции о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Арсена Никогосяна отложил рассмотрение апелляции адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна на решение суда общей юрисдикции Еревана об отклонении ходатайств об изменении меры пресечения в отношении второго президента. Следующее судебное заседание состоится 17 июня в 13:30 .
Кочарян находится под арестом с 25 июня 2019 года. 28 апреля 2020 года Кочарян был переведен в медицинский центр “Измирлян” для прохождения обследования и 12 мая 2020 года он был прооперирован.
29 мая Административный суд удовлетворил иск адвоката Кочаряна Арама Орбеляна, согласно которому до окончания эпидемии коронавируса Кочарян будет оставаться в МЦ “Измирлян”.