Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի նախագահին ծննդյան օրվա առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում ասված է․
« Ձերդ Գերազանցություն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Ձեր ղեկավարմամբ Չինաստանի զարգացման և չին ժողովրդի բարգա­վաճ­ման ապահովման գործը ձեռք է բերել հաստատուն ընթացք, որի փայլուն օրինակն է COVID-19 համավարակի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ ՉԺՀ կառա­վա­րության կողմից ձեռնարկված միջոցառումների և քայլերի իրականացումը:
Հայաստանը հատուկ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ բարե­կա­մա­կան հարաբերությունների խորացմանը: 2019 թվականի մայիսին Չինաստան կատա­րած իմ այցի ընթացքում մեր հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմա­նա­վորվա­ծու­թյուն­ների իրականացումը և այդ հանդիպմանը հաջորդած փոխանակումները համագործակցության տարբեր ոլորտներում նոր թափ են հաղորդել մեր հարաբերություն­ների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ համատեղ ջանքեր գործադրելու մեր պետությունների միջև համագործակցության վերընթաց զարգացումն առավել խթանելու նպա­տա­կով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Ձեր ընտա­նիքին և հարազատներին՝ երջանկություն ու բարօրություն»։

YEREVAN, JUNE 15, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan congratulated President Xi Jinping of the People’s Republic of China on his birthday, the PM’s Office told Armenpress.
The congratulatory message reads, in part:
Please accept my heartfelt wishes on the occasion of your birthday.
The cause of ensuring Chinese people’s wellbeing and the development of China has taken a steady course under your leadership. A brilliant example of this is the Chinese government’s successful effort against the COVID-19 pandemic.
Armenia is eager to deepen the ongoing good relations with China. The implementation of those agreements reached during my visit to China in May, 2019, and the exchanges we had following our meeting over new areas of cooperation gave new impetus to the furtherance and expansion of our bilateral relations.
I am prepared to make joint efforts with you in order to promote the development of Armenian-Chinese cooperation to the benefit of our two countries and peoples.
I wish you robust health and ever new achievements, as well as happiness and wellbeing - to your family and relatives”.