Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի նախագահին ծննդյան օրվա առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում ասված է․
« Ձերդ Գերազանցություն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Ձեր ղեկավարմամբ Չինաստանի զարգացման և չին ժողովրդի բարգա­վաճ­ման ապահովման գործը ձեռք է բերել հաստատուն ընթացք, որի փայլուն օրինակն է COVID-19 համավարակի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ ՉԺՀ կառա­վա­րության կողմից ձեռնարկված միջոցառումների և քայլերի իրականացումը:
Հայաստանը հատուկ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ բարե­կա­մա­կան հարաբերությունների խորացմանը: 2019 թվականի մայիսին Չինաստան կատա­րած իմ այցի ընթացքում մեր հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմա­նա­վորվա­ծու­թյուն­ների իրականացումը և այդ հանդիպմանը հաջորդած փոխանակումները համագործակցության տարբեր ոլորտներում նոր թափ են հաղորդել մեր հարաբերություն­ների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ համատեղ ջանքեր գործադրելու մեր պետությունների միջև համագործակցության վերընթաց զարգացումն առավել խթանելու նպա­տա­կով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Ձեր ընտա­նիքին և հարազատներին՝ երջանկություն ու բարօրություն»։

Никол Пашинян поздравил президента Китая с Днем рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина с Днем рождения. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра, в поздравительном послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения!
Под Вашим руководством дело развития Китая и обеспечения процветания китайского народа достигло прочного хода, блестящим примером которого является реализация предпринятых правительством КНР мер и шагов по преодолению последствий эпидемии COVID-19.
Реализация договоренностей, достигнутых в ходе моего визита в Китай в мае 2019 года, и последовавшие за этой встречей обмены в различных сферах сотрудничества придали новый импульс дальнейшему развитию и расширению наших отношений.
Готов совместно с Вами приложить все усилия для еще большего стимулирования развития сотрудничества между нашими государствами во благо наших стран и народов.