Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կհետաձգվի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսի նոր տեսակի համավարակով պայմանավորված` ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կհետաձգվի։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Քոչարյանի պաշտպանական թիմը։
Դատարանը մայիսի 26-ին կրկին հետաձգել էր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործը, քանի որ Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանի մոտ հաստատվել էր կորոնավիրուսի վարակ։
Քոչարյանը կալանքի տակ է 2019 թվականի հունիսի 25-ից։ Երկրորդ նախագահը ապրիլի 28-ին տեղափոխվել էր Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն՝ հետազոտություն անցնելու համար։ Նա մեղադրվում է ՀՀ սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и других будет отложено
Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других будет отложено в связи с эпидемией коронавируса.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении группы защиты Кочаряна.
Суд 26 мая вновь отложил дело второго президента Армении Роберта Кочаряна и других, поскольку у адвоката Сейрана Оганяна Инессы Петросян была подтверждена инфекция коронавируса.
Кочарян находится под арестом с 25 июня 2019 года. Он 28 апреля был доставлен в медицинский центр “Измирлян” для проведения обследования, утром 12 мая он был прооперирован. Кочарян обвиняется в свержении конституционного строя Республики Армения.
По делу проходят также начальник Генштаба ВС Армении в 2008 году Сейран Оганян, заместитель министра обороны Армении Юрий Хачатуров в 2008 году и руководитель аппарата президента Армении, секретарь Совета безопасности в 2008 году Армен Геворкян.