Միշուստինը վերադարձել է վարչապետի իր աշխատանքային պարտականություններին
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «ՌԻԱ Նովոստի»-ն տեղեկացնում է, որ այս մասին հայտնում է Կրեմլի կայքը: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է հրամանագիր, որն անվավեր է ճանաչում փոխվարչապետ Անդրեյ Բելոուսովին վարչապետի պաշտոնակատար նշանակելու մասին փաստաթուղթը:
Ապրիլի վերջին ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հայտնել էր, որ վարակվել է կորոնավիրուսով և վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնում առաջարկել էր իր տեղակալ Անդրեյ Բելոուսովի թեկնածությունը, որից հետո նա տեղափոխվել էր հիվանդանոց:
Ավելի վաղ առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն ասել էր, որ վարչապետն ապաքինվում է և հույս էր հայտնել, որ նա շուտով կվերադառնա աշխատանքային գրասենյակ:

Мишустин вернулся к исполнению обязанностей премьер-министра. РИА Новости
Премьер-министр Михаил Мишустин вернулся к работе. Как сообщается на сайте Кремля, Владимир Путин подписал указ о признании утратившим силу документа о назначении вице-премьера Андрея Белоусова исполняющим обязанности председателя правительства.
В конце апреля Мишустин сообщил, что заболел COVID-19, и предложил на пост и.о. главы кабмина своего первого заместителя Белоусова. После этого он лег на лечение в больницу.
Накануне Мишустин, находясь в медучреждении, провел заседание координационного совета по борьбе с коронавирусом. По словам министра здравоохранения Михаила Мурашко, премьер-министр идет на поправку и есть надежда, что уже вскоре он будет работать непосредственно у себя в кабинете.