Սերիա Ա-ի վերսկսումը հետաձգվել է ևս մեկ շաբաթով
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպե Կոնտեն մարզական միջոցառումներն արգելող հրաման է ստորագրել, որը վավեր է մինչև հունիսի 14-ը: Ի սկզբանե Սերիա Ա-ի կազմակերպիչները մտադիր էին առաջնությունը վերսկսել հունիսի 13-ին, սակայն այն հետաձգվել է ևս մեկ շաբաթով:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Իտալիայի կառավարությունը թույլատրել է ֆուտբոլային ակումբներին վերսկսել խմբային մարզումները: Իտալական մի շարք ակումբներ` «Կալյարին», «Ատալանտան», «Միլանը», «Ինտերը», «Նապոլին», «Սամպդորիան», «Վերոնան» և «Ջենովան» չեն ցանկանում նորից մարզվել: Ակումբների ղեկավարությունը դժգոհություն է հայտնել ֆուտբոլիստների և թիմերի սպասարկող անձնակազմերի համար նախատեսված անվտանգության նորմերից, ըստ որոնց, եթե որևէ ֆուտբոլիստի մոտ կորոնավիրուս հայտնաբերվի, ապա թիմն ամբողջապես պետք է երկշաբաթյա մեկուսացման անցնի:
Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով Իտալիայի առաջնությունը դադարեցվել է մարտի 13-ին:Վերսկսվելու դեպքում այն կանցկացվի առանց հանդիսականների:

Возобновление игр Серии “А” отложено еще на неделю
Как передает «Арменпресс», премьер-министр Италии Джузеппе Конте подписал запрет на спортивные мероприятия, который действует до 14 июня. Изначально организаторы Серии “А” планировали возобновить чемпионат 13 июня, однако он отложен еще на неделю.
Ранее стало известно, что правительство Италии разрешило футбольным клубам возобновить групповые тренировки. Ряд итальянских клубов: “Кальяри”, “Аталанта”, “Милан”, “Интер”, “Наполи”, “Сампдория”, “Верона” и “Дженоа” не хотят возобновления тренировок. Руководства клубов выразили недовольство нормами безопасности футболистов и обслуживающего персонала команд, согласно которым, если у кого-либо из футболистов будет обнаружен коронавирус, то команда должна полностью перейти на двухнедельную изоляцию.
Из-за пандемии коронавируса чемпионат Италии был приостановлен 13 марта. В случае возобновления он будет проходить без зрителей.