ՌԴ-ում մայիսի 2-ից հետո առաջին անգամ 10 հազարից պակաս վարակի նոր դեպք է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 9 հազար 974-ով՝ հասնելով 252 հազար 245-ի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ հղում կատարելով կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբին:
Այսպիսով, մայիսի 2-ից հետո առաջին անգամ վարակի նոր դեպքերի թիվը 10 հազարից պակաս է: Շտաբի տվյալներով, վարակի դեպքերի օրվա աճը 4.3 տոկոսից իջել է 4.1 տոկոսի:
Ռուսաստանում ապաքինվածների թիվն ավելացել է 5 հազար 527-ով և հասել 53 հազար 530-ի: Վերջին մեկ օրում մահացել է 93 մարդ: Վարակի հետևանքով ընդհանուր առմամբ մահացել է 2 հազար 305 մարդ:

В России впервые со 2 мая выявили за сутки меньше 10 тыс. случаев заражения коронавирусом. ТАСС
Число заразившихся новой коронавирусной инфекцией в России выросло за сутки на 9 974, до 252 245, сообщили журналистам в четверг в оперативном штабе по борьбе с распространением коронавируса.
Таким образом, впервые со 2 мая количество выявленных за сутки случаев оказалось меньше 10 тыс. По данным штаба, суточный рост снизился с 4,3% до рекордно низких 4,1%.
Число выздоровевших пациентов с коронавирусом в России за сутки возросло на 5 527 и достигло 53 530. По подсчетам ТАСС, доля вылечившихся в стране превысила 21%,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Умерли за сутки еще 93 человека, общее число жертв заболевания составило 2 305.
Как отметили в оперативном штабе, в 40,6% новых выявленных случаев заражения у инфицированных не оказалось симптомов болезни, это 4 049 человек.