ՈՒԵՖԱ-ն հերքում է. Չեմպիոնների լիգան և Եվրոպայի լիգան մյուս մրցաշրջանում կարող են փոփոխվել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՈՒԵՖԱ-ն հերքել է լուրերն այն մասին, որ կարող է հաջորդ մրցաշրջանում կրճատել Եվրոպայի լիգայի և Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին գրում է ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը: Նախօրեին միջազգային ԶԼՄ-ները գրում էին, որ ՈՒԵՖԱ-ն քննարկում է մի տարբերակ, ըստ որի թիմերը միմյանց միջև մի հանդիպում կանցկացնեն և այն էլ չեզոք դաշտում, իսկ եվրագավաթային խաղերի քանակը կկրճատվի:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՈՒԵՖԱ-ն լիահույս է` հունիս-հուլիս ամիսներին առանց երկրպագուների ավարտին կհասցվեն ազգային առաջնություննները, և ակումբները կկարողանան մասնացել Չեմպիոնների լիգային և Եվրոպայի լիգային:
Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով եվրոպական գրեթե բոլոր առաջնությունները դադարեցվեցին մարտի 13-ից սկսած: Միայն Բելառուսի առաջնությունն է ընթացքի մեջ:

УЕФА отрицает, что Лига чемпионов и Лига Европы в следующем сезоне могут быть изменены
УЕФА опровергла слухи о том, что в следующем сезоне могут быть сокращены квалификационные раунды Лиги Европы и Лиги чемпионов.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба УЕФА. Накануне международные СМИ писали, что УЕФА обсуждает вариант, согласно которому команды проведут по одному матчу между собой, притом на нейтральном поле, а количество еврокубковых матчей будет сокращено.
Ранее стало известно, что УЕФА надеется, что в июне-июле без болельщиков будут завершены национальные чемпионаты, и клубы смогут участвовать в Лиге Чемпионов и Лиге Европы.
Из-за пандемии коронавируса почти все европейские чемпионаты с 13 марта были прерваны. Только чемпионат Беларуси находится в процессе.