Պրեմիեր լիգայի վերսկսման ժամկետներ են նախանշվում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնության վերսկսման հստակ ժամկետներ են քննարկվում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է The Telegraph-ը: Ըստ պարբերականի, առաջնությունը կարող է վերսկսվել հունիսի 12-ին: Սակայն կազմակերպիչներն առաջնահերթ են համարում առաջնության ընթացքում անվտանգության բոլոր նորմերի պահպանումը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ անգլիական Պրեմիեր լիգան ներկայացնող ակումբները կողմ են մրցաշրջանը վերսկսելուն:
Այժմ Պրեմիեր լիգայի կազմակերպիչներն աշխատանքներ են տանում կառավարությունից թույլտվություն ստանալու ուղղությամբ: Անգլիայում մարզումային գործընթացը կարող է սկսվել մայիսի 18-ին:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 3-ին Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնությունը կրկին անժամկետ հետաձգվեց: Ի սկզբանե պլանավորվում էր առաջնությունը վերսկսել ապրիլի 30-ին: Սակայն կազմակերպիչները մտադիր են առաջնությունը շարունակել միայն կորոնավիրուսի պանդեմիան նահանջելուց հետո: Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնությունը դադարեցվել էր մարտի 13-ին` կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով:

Намечаются сроки возобновления Премьер-лиги
Как передает «Арменпресс», об этом пишет “The Telegraph”. По данным издания, чемпионат может возобновиться 12 июня. Однако организаторы приоритетным считают соблюдение всех норм безопасности во время чемпионата.
Ранее стало известно, что клубы английской Премьер-лиги выступают за возобновление сезона.
В настоящее время организаторы Премьер-лиги работают над получением разрешения от правительства. Тренировочный процесс в Англии может начаться с 18 мая.
Напомним, что 3-го апреля чемпионат Англии по футболу вновь был отложен на неопределенный срок. Изначально планировалось возобновить чемпионат 30 апреля. Однако организаторы намерены продолжить чемпионат лишь после отступления пандемии коронавируса. Чемпионат Англии по футболу был приостановлен 13 марта из-за пандемии коронавируса.