Պրեմիեր լիգան հաջորդ մրցաշրջանում կարող է անցկացվել առանց երկրպագուների
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնությունը կարող է հաջորդ մրցաշրջանում անցկացվել առանց երկրպագուների:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է Sky Sport-ը: Պրեմիեր լիգայի ակումբների ղեկավարներն այն կարծիքին են, որ ֆուտբոլն իր նախկին վիճակին կբերվի միայն այն ժամանակ, երբ գտնվի կորոնավիրուսի պատվաստանյութը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ անգլիական Պրեմիեր լիգան ներկայացնող ակումբները կողմ են մրցաշրջանը վերսկսելուն: Այժմ Պրեմիեր լիգայի կազմակերպիչներն աշխատանքներ են տանում կառավարությունից թույլտվություն ստանալու ուղղությամբ:Անգլիայում մարզումային գործընթացն էլ կարող է սկսվել մայիսի 18-ից:
Հիշեցնենք,որ ապրիլի3-ին Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնությունը կրկին անժամկետ հետաձգվեց:Ի սկզբանե պլանավորվում էր առաջնությունը վերսկսել ապրիլի30-ին:Սակայն կազմակերպիչները մտադիր են առաջնությունը շարունակել միայն կորոնավիրուսի պանդեմիան նահանջելուց հետո:Անգլիայի ֆուտբոլի առաջնությունը դադարեցվել էր մարտի13-ին`կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով:

Премьер-лига в следующем сезоне может состояться без болельщиков
Как передает «Арменпресс», об этом пишет “Sky Sport”. Руководители клубов Премьер-лиги считают, что футбол будет приведен в свое прежнее состояние только тогда, когда будет найдена вакцина от коронавируса.
Ранее стало известно, что клубы английской Премьер-лиги выступают за возобновление сезона. В настоящее время организаторы Премьер-лиги работают над получением разрешения от правительства. Тренировочный процесс в Англии может начаться с 18 мая.
Напомним, что 3-го апреля чемпионат Англии по футболу вновь был отложен на неопределенный срок. Изначально планировалось возобновить чемпионат 30 апреля. Однако организаторы намерены продолжить чемпионат лишь после отступления пандемии коронавируса. Чемпионат Англии по футболу был приостановлен 13 марта из-за пандемии коронавируса.