«Արսենալ»-ը պատրաստ է հրաժարվել Հենրիխ Մխիթարյանից
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի «Արսենալ» ֆուտբոլային ակումբը պատրաստ է հրաժարվել Հենրիխ Մխիթարյանից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է Mirror-ը: Ըստ պարբերականի, մայրաքաղաքային ակումբի ղեկավարությունը կվաճառի հայ կիսապաշտպանի տրանսֆերը, եթե ստանա 10 միլիոն ֆունտ:
Ավելի վաղ տեղեկություններ կային, որ «Ռոմա»-ի մարզական տնօրեն Ջանլուկա Պետրաչիի բանակցություններն անգլիական ակումբի հետ դրական արդյունք են տվել: Մխիթարյանի վարձակալության պայմանագիրը «Ռոմա»-ի հետ նախատեսված էր մինչև հունիսի 30-ը: Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով առաջնությունը դադարեցված է, և վերսկսկվելու հստակ ժամկետներ չկան, բայց Պետրաչիի բանակցության արդյունքում Մխիթարյանը թիմում կմնա մինչև մրցաշրջանի ավարտը` անկախ նրանից, թե երբ այն կավարտվի:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն այս մրցաշրջանի սկզբում «Արսենալ»-ից վարձավճարով տեղափոխվեց «Ռոմա»: Հայ ֆուտբոլիստն այս ընթացքում դարձել է 6 գոլի և 3 գոլային փոխանցման հեղինակ:

“Арсенал” готов отказаться от Генриха Мхитаряна
Как передает «Арменпресс», об этом пишет “Mirror”. Согласно изданию, руководство столичного клуба продаст трансфер армянского полузащитника, если получит за него 10 млн фунтов.
Ранее сообщалось, что переговоры спортивного директора “Ромы” Джанлуки Петрачи с английским клубом дали положительный результат. Контракт Мхитаряна с “Ромой” рассчитан до 30 июня. Из-за пандемии коронавируса чемпионат приостановлен, и точный срок возобновления пока не известен, но по итогам переговоров Петрачи Мхитарян останется в команде до конца сезона, независимо от того, когда он завершится.
Капитан национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян в начале этого сезона на правах аренды перешел из “Арсенала” в “Рому”. За это время армянский футболист стал автором 6 голов и 3 голевых передач.