Իտալիայում դեռ վստահ չեն` կսկսվի, արդյոք, ֆուտբոլի առաջնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի սպորտի նախարարը վստահ չէ, որ երկրի ֆուտբոլի առաջնությունը կվերսկսվի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում են իտալական ԶԼՄ-ները: Իտալիայի սպորտի նախարար Վինչենցո Սպադաֆորայի կարծիքով, թիմերի համար մարզումները թույլատրելի կլինեն, եթե պահպանվեն անվտանգության նորմերը: Թեպետ եվրոպական մի քանի առաջնություններ ժամանակից շուտ ավարտվել են, սակայն Իտալիայում հակված չեն մրցաշրջանը շուտ ավարտելուն, եթե միայն կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը դրական տեղաշարժ չունենա:
Ավելի վաղ տեղեկություններ կային, որ Իտալիայի կառավարությունը մայիսի 4-ից կթույլատրի անհատական մարզումները: Կառավարությունը հայտարարել է, որ այլևս չի կարող երկարաձգել կարանտինը, սակայն սահմանափակումները դեռևս վերջնականապես չեն հանվելու:
Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով Իտալիայի առաջնությունը դադարեցվել է մարտի 13-ին: Վերսկսվելու դեպքում այն կանցկացվի առանց հանդիսականների:

В Италии пока не уверены, начнется ли первенство по футболу
Как передает «Арменпресс», об этом пишут итальянские СМИ. По словам министра спорта Италии Винченцо Спадафора, тренировки команд будут разрешены лишь при соблюдении стандартов безопасности. Несмотря на то, что несколько европейских чемпионатов закончились раньше времени, в Италии не склонны досрочно завершать сезон, если только в ситуации с коронавирусом не произойдет положительного сдвига.
Ранее сообщалось, что правительство Италии с 4 мая разрешит индивидуальные тренировки. Правительство заявило, что больше не сможет продлевать карантин, однако ограничения пока окончательно не будут сняты.
Из-за пандемии коронавируса Чемпионат Италии был приостановлен 13 марта. В случае возобновления он пройдет без зрителей.