«Ուրարտու»-ի ամբողջ անձնակազմը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խումբը ներկայացնող «Ուրարտու»թիմի անդամները մարզումները վերսկսելուց առաջ կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Ապրիլի 22-ին «Ուրարտուի» ֆուտբոլիստները, բժշկական, սպասարկող ու ադմինիստրատիվ կազմը կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստավորում են անցել։ Բոլորի պատասխանը եղել է բացասական։
Արդեն վաղվանից «Ուրարտուն» կսկսի մարզումները սեփական մարզաբազայում։
Նախօրեին«Արարատի»ֆուտբոլիստները և աշխատակազմը ևս հանձնել էին ՀՖՖ-ի կողմից ստացած կորոնավիրուսի թեստերը,բոլորի պատասխանները նույնպես եղել են բացասական։
Ավելի վաղՀՖՖ-ն հայտարարություն էր տարածել,որ ՀՀ պարետատան և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի միջև ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն,ըստ որի Բարձրագույն և Առաջին խմբերի ակումբները կարող են վերսկսել մարզումները ապրիլի23-ից: ՀՖՖ-ին տրամադրվել են կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստեր,որոնք մոտակա3օրերի ընթացքում կբաժանվեն Բարձրագույն և Առաջին խմբի առաջնության մասնակից ակումբներին:Մինչև մարզումների սկիզբը բոլոր ակումբները պարտավոր են թեստավորել իրենց ֆուտբոլիստներին,ինչպես նաև մարզչական,սպասարկող և բժշկական անձնակազմերի ներկայացուցիչներին։ Յուրաքանչյուր ակումբի կազմում մարզմանը միաժամանակ կարող է մասնակցել ոչ ավելի,քան20անձ՝ներառյալ ֆուտբոլիստները,մարզչական,սպասարկող և բժշկական անձնակազմի ներկայացուցիչները:

Весь состав “Урарту” сдал тесты на коронавирус
Члены команды “Урарту”, представляющей Высшую лигу чемпионата Армении по футболу, прежде чем возобновить тренировки, сдали тесты на коронавирус.
Как представляет «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба клуба. 22 апреля футболисты “Урарту”, медицинский, обслуживающий и административный состав прошли тестирование на диагностику коронавируса. Все результаты были отрицательными.
Уже с завтрашнего дня “Урарту” начнет тренировки на собственной базе.
Накануне футболисты и сотрудники “Арарата” также сдали тесты на коронавирус, предоставленные ФФА.
Ранее ФФА распространила заявление о том, что между Федерацией футбола Армении и комендатом была достигнута договоренность о том, что клубы высшей и первой групп могут возобновить тренировки с 23 апреля. ФФА предоставила диагностические тесты на коронавирус, которые в течение ближайших 3 дней будут розданы всем клубам-участникам чемпионата Высшей и Первой лиги. До начала тренировок все клубы обязаны протестировать своих футболистов, а также представителей тренерского, обслуживающего и медицинского персонала. В тренировках из составов каждого клуба могут участвовать не более 20 человек, включая футболистов, тренеров, обслуживающего и медицинского персонала.