«Բարսելոնա»-ում քննարկվում են մինչև փետրվար խաղերն առանց երկրպագուների անցկացնելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կատալոնական «Բարսելոնա»-ն հնարավոր է համարում առանց հանդիսականի հանդիպումներ անցկացնել մինչ 2021 թվականի փետրվար ամիսը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է Mundo Deportivo-ն: Կատալոնական ակումբի վերլուծաբանները երկու եզրակացության են հանգել: Մեկը՝ 2019-20 մրցաշրջանը պետք է ժամանակից շուտ ավարտել, հաջորդ մրցաշրջանում խաղերը մինչև 2021 թվականի փետրվար անցկացնել առանց երկրպագուների: Եվ երկրորդ տարբերակով առաջարկվում է ընթացիկ մրցաշրջանն ավարտին հասցնել հունիս-օգոստոս ամսիներին, իսկ նոյեմբերից անցկացվող խաղերին ներկա լինեն նաև երկրպագուներ:
Ավելի վաղ լուրեր կային, որ «Բարսելոնա»-ն կկորցնի մոտ 20 միլիոն եվրո, եթե Իսպանիայի ֆուտբոլի առաջնությունը շարունակվի առանց հանդիսականների: «Կապտանռնագույնները» «Նոու Կամպ» մարզադաշտում անցկացրած ամեն խաղում կորցնելու են 3,3 միլիոն եվրո միայն տոմսերի վաճառքից: Իսկ ակումբի ընդհանուր ֆինանսական կորուստը կազմելու է մոտ 20-25 միլիոն եվրո:

В “Барселоне” обсуждается вопрос проведения матчей без болельщиков до февраля
Как передает «Арменпресс», об этом пишет Mundo Deportivo. Согласно первому варианту, сезон-2019-20 нужно завершить раньше времени, в следующем сезоне матчи до февраля 2021 года проводить без болельщиков. По второму варианту предлагается завершить текущий сезон с июня по август, а на играх, которые пройдут с ноября, будут присутствовать и болельщики.
Ранее сообщалось, что “Барселона” потеряет около 20 млн евро, если чемпионат Испании по футболу продолжится без зрителей. “Барселона” за каждый матч без зрителей на стадионе “Ноу Камп” теряют по 3,3 млн евро только от продажи билетов. Общая финансовая потеря клуба составит около 20 - 25 млн евро.