Իրանում COVID-19-ից բուժվել են 100 և 106 տարեկան պացիենտներ. ՌԻԱ Նովոստի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում հիվանդանոցից դուրս են գրվել կորոնավիրուսից բուժված 100 և 106 տարեկան պացիենտներ, հաղորդում է IRNA գործակալությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, երկու դեպքն էլ տեղի է ունեցել Ղոմ քաղաքի հիվանդանոցներում, որը գտնվում ե երկրի համանուն նահանգում։ Բացի այդ, օրերս նույն հիվանդությունից բուժվելուց հետո հիվանդանոցից դուրս է գրվել 98-ամյա մի կին։ Նա բուժվել է 27 օր։
Վերջին տվյալներով՝ Իրանում նոր կորոնավիրոսով վարակումների հաստատված թիվը կազմել է 58 հազար 226, մահացել է 3 հազար 603, բուժվել՝ 22 հազար 11 մարդ։

В Иране излечились от COVID-19 два пациента в возрасте 100 и 106 лет։ РИА Новости
Два пациента скоронавирусомв возрасте 100 и 106 лет были выписаны из больницы вИране, сообщает агентствоIRNA.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, ообщается, что оба случая произошли в больницах городаКум, расположенного в одноименной провинции страны. Мужчина 106 лет был выписан из больницы в субботу после 14-дневного лечения. Второй пациент Али Афшари 100 лет был выписан из больницы в воскресенье.
Кроме того, как сообщает агентство, во вторник из больницы была выписана 98-летняя пациентка с коронавирусом. Она провела в больнице 27 дней.
По последним данным, число заражений коронавирусом в Иране достигло 58 226, из которых 3603 - с летальным исходом. Выздоровели 22 011 человек.