Հենրիխ Մխիթարյանը նախընտրում է Ֆոնսեկայի ֆուտբոլը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է իր ապագայի մասին, անդրադարձել նախկին և ներկա մարզիչներին:
«Էմերիի և Ֆոնսեկայի ֆուտբոլային փիլիսոփայությունը շատ տարբեր է: Ես ինձ «Ռոմա»-ում առավել հարմարավետ եմ զգում, քանի որ թիմը լավ է խաղում և ինձ համապատասխանում է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մխիթարյանի խոսքերը փոխանցում է անգլիական The Time-ը:
Հայ կիսապաշտպանի խոսքով` ինքը նախընտրում է Ֆոնսեկայի ֆուտբոլը, այն ավելի հարձակողական ֆուտբոլ է: «Ապագայիս վերաբերյալ ոչինչ չեմ կարող ասել: Դեռևս չգիտենք, երբ ենք սկսելու նորից խաղալ: Ֆուտբոլն արագ փոփոխությունների է ենթարկվում, և մեկ այստեղ ես, մեկ` այլ տեղում»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով կորոնավիրուսի պանդեմիային՝ նա շեշտել է որ շատ բան անել հնարավոր չէ, պետք է մնալ տանը` սպասել ստեղծված իրավիճակի լուծմանը: Մխիթարյանը հիմնականում տանն է և բոլորին հորդորել է մնալ տանը:

Генрих Мхитарян предпочитает футбол Фонсеки
Капитан национальной футбольной команды, полузащитник “Ромы” Генрих Мхитарян рассказал о своем будущем, коснулся своего бывшего и нынешнего тренера.
“Футбольная философия Эмери и Фонсеки очень отличаются. В “Роме” я чувствую себя комфортнее, потому что команда хорошо играет, это по мне”, - передает «Арменпресс» сказанное Мхитаряном “The Time”.
По словам армянского полузащитника, он предпочитает футбол Фонсеки, это более атакующий футбол. Мы пока не знаем, когда начнем играть. Футбол быстро изменяется, то ты здесь, то в другом месте”, - сказал он.
Касаясь пандемии коронавируса, он подчеркнул, что ничего нельзя поделать, нужно оставаться дома и ждать разрешения сложившейся ситуации. Сам Мхитарян в основном бывает дома и призывает всех также оставаться дома.