Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի հայ դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Խորը վշտով տեղեկացա մեր մեծանուն արվեստագետի՝ Երվանդ Մանարյանի մահվան մասին:
Երվանդ Մանարյանը փայլուն ժողովրդական արտիստ էր, ում կերտած կերպարները հարստացրել են հայ կինոարվեստն ու իրենց անմոռանալի տեղն զբաղեցրել հայ հանդիսատեսի սրտում: Նա մեծ դերասան էր, սցենարիստ, ռեժիսոր, մանկավարժ, ով վայելում էր համաժողովրդական մեծ սերն ու համբավը:
Մեծանուն արվեստագետ լինելուց զատ, Երվանդ Մանարյանը Հայաստանի Հանրապետության ակտիվ քաղաքացի էր, ով տարիներ շարունակ հանդես էր գալիս հանուն արդարության պայքարի դիրքերից՝ մշտապես արտահայտելով իր հստակ դիրքորոշումը:
Անվանի արվեստագետի, նրա ստեղծագործական ու քաղաքացիական գործունեության մասին հիշատակը վառ կմնա հայ ժողովրդի բազմաթիվ սերունդների սրտերում: Ամբողջ հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Երվանդ Մանարյանի հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի երկրպագուներին»,- ասված է ՀՀ վարչապետի ցավակցական հեռագրում:

YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a letter of condolences over the death of renowned Armenian actor, director and screenwriter Yervand Manaryan, the PM’s Office told Armenpress.
“With a deep sorrow I learnt about the death of our renowned artist Yervand Manaryan.
Yervand Manaryan was a wonderful people’s artist whose characters enriched the Armenian cinematography and captured an unforgettable place in the heart of the Armenian audience. He was a great actor, screenwriter, director and a teacher who enjoyed a great popular love and reputation.
In addition to being a great artist, Manaryan was also an active citizen of Armenia who for many years was acting from the positions of fight for justice by always expressing his clear stance.
The memory about the renowned artist, his creative and civilian activity will remain alive in the hearts of numerous generations of the Armenian people. On behalf of the whole Armenian people and myself personally I extend my deepest condolences to Yervand Manaryan’s relatives, friends and fans of his art”, reads the PM’s condolence letter.