Թեհրանից Երևան ժամանող ինքնաթիռի վայրէջքի ժամի փոփոխություն նախատեսված չէ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Զվարթնոց» օդանավակայնը հունվարի 8-ին Թեհրանից Երևան ժամանող ինքնաթիռին սպասում է նախատեսված ժամին, այս պահի դրությամբ որևէ փոփոխություն չկա:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
«Նախատեսված է, որ մեզ մոտ ժամանակին վայրէջք կկատարի Թեհրանից Երևան եկող օդանավը»,-ասաց Հովհաննիսյանը:
Երևանում վայրէջքի նախատեսված ժամը 15։00-ն է, Հովհաննիսյանի խոսքով՝ այս պահի դրությամբ որևէ փոփոխություն չկա: Երևանից Թեհրան ինքնաթիռը մեկնել է հունվարի 8-ին ժամը 11։00-ին: Հետագա հնարավոր մանրամասներին ծանոթանալու համար Հովհաննիսյանը հորդորեց հետևել չվացուցակին:
ԻրանիմայրաքաղաքԹեհրանիօդանավակայանիմոտակայքումկործանվելէ 176մարդտեղափոխող «Ուկրաինայիմիջազգայինավիաուղիներ»ընկերությանմարդատարԲոինգ -737ինքնաթիռը:
ԻրՆԱգործակալությանտվյալներովինքնաթիռիբոլորուղևորներնուանձնակազմիանդամներըզոհվելեն:
ԻրանումՀՀդեսպանությունից «Արմենպրես»-ինհայտնեցին,որհարցումենուղարկելԻԻՀարտաքինգործերինախարարություն`ճշտելու,թեարդյոքինքնաթիռումգտնվե՞լենՀՀքաղաքացիներ:

Изменение времени посадки самолета из Тегерана в Ереван не предусмотрено
В аэропорту “Звартноц” 8 января прибытие самолета, следующего рейсом Тегерана - Ереван ожидается в предусмотренное время, на данный момент никаких изменений нет.
Об этом в беседе с Арменпресс сообщила ответственная по связям с общественностью аэропорта Сатеник Ованнисян.
“Ожидается, что самолет из Тегерана в Ереван приземлится в предусмотренное время”, - сказала Ованнисян.
“Предусмотренное время посадки в Ереване – 15:00. По словам Ованнисян, на данный момент никаких изменений нет. Из Еревана в Тегеран самолет вылетел 8 января в 11: 00. Для дальнейшего ознакомления с возможными деталями Ованнисян призвала следить за расписанием.
Авиалайнер “Boeing-737” авиакомпании “Международные авиалинии Украины”, со 176 пассажирами и членами экипажа, потерпел крушение вблизи аэропорта Тегерана.
По данным агентства “IRNA”, все пассажиры и члены экипажа самолета погибли.
Как сообщили Арменпресс в посольстве Армении в Иране, в Министерство иностранных дел ИРИ был направлен запрос, чтобы выяснить, находились ли на борту самолета граждане Армении.