Երգչուհի Մադոննան սուր ցավի պատճառով եւս մեկ համերգ Է չեղարկել ԱՄՆ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի Մադոննան սաստիկ ցավերի պատճառով ԱՄՆ-ում չեղարկել եւս մեկ համերգ՝ հաջակցություն Madame X ստուդիական ալբոմի: Շրջագայության եվրոպական մասը, որը հունվարի 12-ին սկսվում Է Պորտուգալիայում եւ մարտի 11-ին ավարտվում Ֆրանսիայում, մնում Է հարցականի տակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Եթե ստիպված լինեմ հանգստանալ եւ ոչինչ չանել, ապա դա, համենայն դեպս, հիանալի կլինի»,-դեկտեմբերի 26-ին գրել Է 61-ամյա երգչուհին իր Twitter-ում:
Երգչուհին պարզաբանել Է, որ ստիպված Է եղել համերգը, որը դեկտեմբերի 21-ին պլանավորված Էր Մայամի-Բիչում (Ֆլորիդայի նահանգ), չեղարկել՝ փորձերի ժամանակ սաստիկ ցավերի պատճառով: «Աստիճանով բարձրանալիս, որպեսզի դեկտեմբերի 28-ի երեկոյան Batuka-ն երգեմ Մայամիում, ես ցավից լաց Էի լինում իմ վնասվածքների պատճառով: Ցավն աննկարագրելի Էր վերջին մի քանի օրերին»,- նշել Է երգչուհին: «Յուրաքանչյուր նոր երգի հետ ես աղոթում Էի, որ դիմանամ մինչեւ հաջորդը եւ (արժանապատվորեն) ավարտեմ ներկայացումը: Իմ աղոթքները լսվեցին»,-ասել Է նա:
Մադոննան խոստովանել Է, որ, բնությամբ լինելով մարտիկ, ինքն, այնուամենայնիվ, ստիպված Է այս անգամ ավելորդ ներողամտություն ցուցաբերել իր նկատմամբ: «Ես վերջին երկու օրն անցկացրել եմ բժիշկների հետ, կատարվել Է ուլտրաձայնային հետազոտություն եւ ռենտգեն,-գրել Է երգչուհին:-Թեստերն ինձ պարզ ցույց տվեցին, որ եթե ես պետք Է շարունակեմ շրջագայությունս, ապա պարտավոր եմ հնարավորինս ավելի երկար հանգստանալ, որպեսզի Էլ ավելի լուրջ եւ անուղղելի վնաս չպատճառեմ իմ օրգանիզմին»:
Երգչուհին չի բացահայտել սուր ցավի առաջացման պատճառը: Տեղական ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ պատճառը վնասված ծունկն Է: Մադոննան ավելի վաղ երեք համերգ Էր չեղարկել Բոստոնում (Մասաչուսեթսի նահանգ), որոնք պլանավորված Էին նոյեմբերի 30-ին, դեկտեմբերի 1-ին եւ 2-ին: Հաջակցություն Madame X 14-րդ ստուդիական ալբոմի շրջագայությունը մեկնարկել Է սեպտեմբերի 17-ին Նյու Յորքում: Շրջագայության եվրոպական մասը ներառում Է ելույթներ Լիսաբոնում, Լոնդոնում եւ Փարիզում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Певица Мадонна из-за острой боли отменила еще один концерт в США
Американская певица Мадонна из-за сильнейших болей отменила еще один концерт в США в поддержку студийного альбома Madame X. Европейская часть турне, которая начинается в Португалии 12 января и завершается во Франции 11 марта, остается под вопросом, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Если мне приходится отдыхать и не делать ничего, то по крайней мере это будет стильно!" - написала в четверг в своем Twitter 61-летняя певица.
If Im going to Rest and. Do Nothing at least i Can Do It in Style! Thank you Ricardo @Burberry #family #holiday #rest #traceyemin pic.twitter.com/kuFYamRnV2
— Madonna (@Madonna) December 26, 2019
Певица разъяснила, что была вынуждена отменить концерт, запланированный на 21 декабря в Майами-Бич (штат Флорида), из-за сильных болей во время репетиций. "Взбираясь по лестнице, чтобы спеть Batuka в субботу вечером в Майами, я плакала от боли из-за моих травм. Боль была неописуемой в последние несколько дней", - пояснила певица. "С каждой новой песней я молилась о том, чтобы дотянуть до следующей и [достойно] завершить представление. Мои молитвы были услышаны", - сказалона.
Мадонна признала, что, будучи бойцом по природе, она все же вынуждена на этот раз дать себе поблажку. "Я провела последние два дня с врачами, ультразвуком и рентгеном, - написала певица. - Тесты ясно показали мне, что, если мне надо продолжать свое турне, я должна отдохнуть как можно дольше, чтобы не причинить еще более серьезный и непоправимый урон своему организму". Исполнительница не раскрыла причину возникновения острой боли. Местные СМИ предположили, что всему виной - порванная связка и поврежденное колено.
Мадонна ранееотменилатри концерта в Бостоне (штат Массачусетс), которые были запланированы на 30 ноября, 1 и 2 декабря. Турне в поддержку 14-го студийного альбома Madame X стартовало 17 сентября в Нью-Йорке. Европейская часть турне включает выступления в Лиссабоне, Лондоне и Париже.