ՀԱՊԿ ղեկավարները Բելառուսի ներկայացուցչին հաստատեցին գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության երկրների ղեկավարները 2020 թվականի հունվարի 1-ից կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում հաստատել են Բելառուսի ներկայացուցիչ Ստանիսլավ Զասին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լրագրողներին հայտարարել Է ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը:
«Մենք հարցեր ունեինք՝ կապված գլխավոր քարտուղարի նշանակման հետ: Այսօր պետությունների ղեկավարները Բելառուսի ներկայացուցիչ Ստանիսլավ Զասին շնորհավորեցին 2020 թվականի հունվարի 1-ից այդ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ»,-ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ՝ ասել Է Սեմերիկովը:

CSTO leaders approve representative of Belarus to post of Secretary General
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Heads of member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) approved the representative of Belarus Stanislav Zas to the position of the CSTO Secretary General, acting CSTO Secretary General Valery Semerikov told reporters in Bishkek.
Stanislav Zas will assume the post from January 1, 2020.
“We had some issues regarding the appointment of the Secretary General. Today the heads of state congratulated the representative of Belarus Stanislav Zas on appointment to the post from January 1, 2020”, Semerikov said.
The session of the CSTO Collective Security Council kicked off today in Bishkek, the capital of Kyrgyzstan, chaired by Kyrgyz President Sooronbay Jeenbekov.