Փրկարարներն անվտանգ տարածք են տեղափոխել ՀՀ հինգ բնակավայրերում նկատված օձերին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունիսի 15-16-ն ահազանգեր է ստացել Երևան, Արագածոտնի մարզի Թալին, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր քաղաքներում, Կոտայքի մարզի Զորավան և Տավուշի մարզի Սևքար գյուղերում նկատված օձերի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր ժամանած փրկարարները բռնել են 1 սահնօձ, 2 գյուրզա, 1 իժ , 1 չպարզված տեսակի օձ և տեղափոխել անվտանգ տարածք:

Спасатели перенесли в безопасное  место змей, обнаруженных в  пяти районах РА
15-16 июня в Национальный центр антикризисного управления Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения поступала  информация о змеях, обнаруженных  в Ереване, Талине (Арагацотнской области),   Ехегнадзоре (Вайоцдзорской области), Зораване (Котайкской области) и селе Севкар (Тавушской области).
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, прибывшие  на место спасатели  поймали змей (1 полоз, 2 гюрзы, 1 уж  и 1 неизвестного типа змея) и перенесли их  в безопасное место.