Առաջին անգամ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները չեն վիճարկվելու ՍԴ-ում. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջին անգամ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները չեն վիճարկվելու Սահմանադրական դատարանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Քանի որ մի տեսակ չարձանագրվեց՝ հարկ եմ համարում ընդգծել: Հաշվարկային մեկնակետը 1996 թվականն է, երբ ստեղծվեց Սահմանադրական դատարանը: Դրանից հետո ԱԺ բոլոր ընտրությունների արդյունքները վիճարկվել են ՍԴ-ում: 2018-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները միակ բացառությունն են»,-նշված է Փաշինյանի գրառման մեջ:

Впервые итоги парламентских выборов не будут обжалованы в Конституционном суде: Никол Пашинян
Впервые итоги парламентских выборов не будут обжалованы в Конституционном суде. По сообщению «Арменпресс», об этом на своей страничке в “Фейсбук” написал исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.
“Поскольку не было отмечено, считаю необходимым подчернуть. Точка отсчета 1996 год, когда создался Конституционный суд. После этого итоги всех парламентских выборов были обжалованы в КС. Единственным исключением стали внеочередные выборы 2018 года”, - говорится в записи Никола Пашиняна.