Մահացել Է երգչուհի Նենսի Ուիլսոնը. Washington Post
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 13-ին ԱՄՆ-ում 81 տարեկան հասակում մահացել Է ջազային կատարող Նենսի Ուիլսոնը: Դեկտեմբերի 14-ին այս մասին հայտնել Է The Washington Post թերթը՝ վկայակոչելով երգչուհու տնօրենին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հրատարակության տվյալներով՝ երգչուհին մահացել Է Փայոնիրթաունի (Կալիֆոռնիայի նահանգ) իր տանը: Նրա մահվան պատճառները չեն ճշտվում:
Նենսի Ուիլսոնը ծնվել Է 1937 թվականին բանվորի եւ տնային տնտեսուհու ընտանիքում: Վաղ մանկությունից նա երգել Է եկեղեցական երգչախմբում եւ այդ ժամանակ Էլ որոշել Է պրոֆեսիոնալ երգչուհի դառնալ: Նրան ժողովրդականություն Է բերել 1963 թվականին ձայնագրված Tell Me The Truth կոմպոզիցիան:
Ընդամենն իր կյանքի ընթացքում Ուիլսոնը ձայնագրել Է ավելի քան 70 ալբոմ եւ արժանացել Grammy-ի երեք մրցանակի, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

WP: умерла джазовая певица Нэнси Уилсон
Джазовая исполнительница Нэнси Уилсон умерла в четверг в США в возрасте 81 года. Об этом в пятницу со ссылкой на директора певицы сообщила газета The Washington Post.
По данным издания, певица умерла в своем доме в Пайониртауне (штат Калифорния). Причины ее смерти не уточняются,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Нэнси Уилсон родилась 20 февраля 1937 года в семье рабочего и домохозяйки. С раннего детства она пела в церковном хоре и тогда же решила стать профессиональной певицей. Популярность ей принесла композиция Tell Me The Truth, записанная в 1963 году.