Արթուր Դավթյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ գլխավոր դատախազ Յուրի Չայկային
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազի տեղակալ Սահակ Կարապետյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ գլխավոր դատախազ Յուրի Չայկային: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«ՀՀ գլխավոր դատախազությունը խորը կսկիծով տեղեկացավ սիրելի գործընկերոջ՝ Սահակ Կարապետյանի անժամանակ մահվան մասին: Այն մեծ կորուստ է բոլորիս համար, ուստի ցանկանում ենք մեր խորին վշտակցությունը հայտնել բոլորի կողմից հարգված մարդու, բազմավաստակ և մեծ պրոֆեսիոնալի անդառնալի հեռացումի կապակցությամբ:
Լինելով իր մասնագիտության և ընկերության նվիրյալը՝ նա վաստակել է իրեն բոլոր ճանաչողների սերն ու ակնածանքը: Այդ լուսավոր անհատի բարի հիշատակը կուղեկցի մեզ մեր ամբողջ կյանքի ընթացքում: Անկեղծորեն կիսում ենք Ձեր վիշտը  և մեր ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում մեր գործընկերոջ հարազատներին և մտերիմներին»,-նշված է ցավակցական հեռագրում:

Генеральный прокурор Армении направил соболезнования Генпрокурору РФ
Генеральный прокурор Армении Артур Давтян направил соболезнования Генеральному прокурору Российской Федерации Юрию Чайке в связи с кончине заместителя генпрокурора РФ Саака Карапетяна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры Армении, в послании говорится:
“Генеральная прокуратура Республики Армения глубоко опечалена вестью о скоропостижной кончине любимого коллеги - Карапетяна Саака Альбертовича.
Печальный уход Саака Альбертовича – это огромная потеря для всех нас, и мы хотим выразить нашу глубокую скорбь по поводу несоизмеримой утраты всеми любимого человека, великого профессионала.
Будучи преданным своей профессии и дружбе, он приобрел уважение и любовь всех, кто его знал. Добрую память об этом светлом человеке мы пронесем через всю жизнь. Искренне скорбим вместе с Вами.