Վրաստանում խոնարհված են պետական դրոշները Սուխումի անկման 25-րդ տարելիցի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սուխումի անկման 25-րդ տարելիցի կապակցությամբ եւ ի հիշատակ աբխազական պատերազմում զոհվածների սեպտեմբերի 27-ին Վրաստանի պետական դրոշները խոնարհված են երկրի ամբողջ տարածքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Վրաստանի կառավարության որոշման համաձայն, պետական դրոշները խոնարհված են Վրաստանի կառավարության վարչակազմի շենքի եւ երկրի բոլոր վարչական մարմինների շենքերի վրա:
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Լեւան Իզորիան Թբիլիսիի Հերոսների հրապարակում ծաղիկներ Է դրել Վրաստանի միասնության համար զոհվածների հուշահամալիրին:
«Սեպտեմբերի 27-ը վրացիների ու աբխազների ընդհանուր ողբերգությունն Է ռուսական ագրեսիայի պատճառով, որին հետեւեց մեր ընդհանուր երկրի օկուպացումը: Այսօր մենք պարտավոր ենք միայն խաղաղ ճանապարհով ամեն ինչ անել ապաօկուպացումն ու ընդհանուր բարօրությունն ապահովելու համար»,-հայտարարել Է նախարարը: Աբխազիայում ռազմական դիմակայությունն սկսվել Է 1992 թվականի օգոստոսի 14-ին: Վրաստանի կառավարական զորքերի եւ աբխազական ուժերի միջեւ հակամարտությունը տեւել Է 13 ամիս եւ 13 օր:

В Грузии приспущены государственные флаги в связи с 25-летней годовщиной падения Сухуми
В связи с 25-летней годовщиной падения Сухуми, в честь памяти погибших в Абхазской войне 27 сентября государственные флаги Грузии приспущены по всей территории страны, сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
Согласно постановлению правительства Грузии, государственный флаг приспущен на здании администрации правительства Грузии и зданиях всех административных органов по всей стране.
В 25-летнюю годовщину падения Сухуми, государственные флаги приспущены на зданиях парламента в Тбилиси и Кутаиси.
С падения Сухуми прошло 25 лет. Военное противостояние в Абхазии началось 14 августа 1992 года. Конфликт между грузинскими правительственными войсками и силами абхазских сепаратистов длился 13 месяцев и 13 дней.