Հայաստանում հուլիսին գրանցվել է տնտեսական ակտիվության երկնիշ ցուցանիշ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսին տնտեսական ակտիվության երկնիշ՝ 11.1 տոկոս ցուցանիշ է գրանցվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ազգային վիճակագրության կոմիտեից, 2018-ի յոթ ամսվա տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը, ըստ այդմ, նույնպես աճել է՝ հասնելով 9.3 տոկոսի՝  հունիսի 8.9 տոկոսի ֆոնին:
Թեմային անդրադարձել է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Ինչպես ասացի օգոստոսի 17-ին, տնտեսական աճի կառուցվածքը փոխելը մեր քաղաքական առաջնահերթություններից է: Մեզ պետք է այնպիսի տնտեսական աճ, որի ամեն տոկոսը մարդիկ զգան իրենց կյանքում: Բայց կարեւոր է, որ կառավարությունը այս առումով վարում է հավասարակշռված եւ շրջահայաց քաղաքականություն՝ տնտեսական ցնցումներից զերծ մնալու համար: Ուրախ եմ, որ այդ քաղաքականությունը տալիս է կոնկրետ արդյունքներ: Ներդրումնե՛ր արեք Հայաստանում, բիզնես արեք Հայաստանում: Սա մի երկիր է, որտեղ կարելի է գործել, վաստակել, զարգանալ՝ օրինական եւ հավասար դաշտում»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետը:

Double-digit figure recorded in Armenia’s economic activity in July
YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. Double-digit figure, 11.1%, has been registered in Armenia’s economic activity in July, the Statistical Committee of Armenia told Armenpress.
The economic activity rate of 7 months of 2018 has also increased reaching 9.3%.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan also touched upon this topic, stating: “As I said on August 17, changing the composition of the economic growth is one of our political priorities. We need an economic growth so that people will feel each percent of it in their lives. But what is important is that the government carries out balanced and cautious policy in order to avoid economic shocks. I am happy that this policy gives concrete results. Invest in Armenia, do business in Armenia! This is a country where one can act, gain, develop in a legal and equal field”.