Ցանկացած կառուցողական շփում, որ կողմերը նախաձեռնում են, պետք է ծառայի հակամարտության կարգավորմանը. Զախարովա
Ցանկացած կառուցողական շփում, որ կողմերը նախաձեռնում են, պետք է ծառայի
հակամարտության կարգավորմանը.  Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Մոսկվան  ողջունում է  ղարաբաղյան  հիմնախնդրի կարգավորման հետ կապված ցանկացած կառուցողական շփում կողմերի միջեւ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ընթացքում ասել է  ՌԴ արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ անդրադառնալով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների բրյուսելյան հանդիպմանը:
Զախարովան շեշտել է, որ Ռուսաստանը չի մեկնաբանում երկկողմ հանդիպումները, որոնք տեղի են ունենում առանց նրա  մասնակցության, սակայն,  հաշվի առնելով,  որ  Ռուսաստանը  եւս կապ ունի այս թեմայի հետ եւ ներգրավված է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում,  Զախարովան նշել է. « Ցանկացած կառուցողական շփում, որ կողմերը նախաձեռնում են, պետք է ծառայի ընդհանուր նպատակին եւ հակամարտության կարգավորմանը: Մենք ողջունում ենք այն ամենը, ինչ կողմերը գնահատում են որպես քայլ՝ ուղղված ամբողջական կարգավորմանը կամ թեկուզ երկխոսության շարունակությանը»:

Любые конструктивные контакты, которые предпринимают стороны, должны способствовать полному урегулированию проблемы: Захарова
Москва считает, что любые конструктивные контакты, которые предпринимают стороны нагорно-карабахского конфликта, должны идти в общую копилку главной цели и задачи, а именно полного урегулирования этой проблемы. Как сообщает Арменпресс, об этом на очередном брифинге сказала официальный представитель МИД России Мария Захарова в ответ на вопрос относительно встречи в Брюсселе министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
Мы не комментируем двусторонние встречи, проходящие без участия России. Но, учитывая, что у России есть связь с этой темой (Минская группа ОБСЕ и т.д.), позволю себе сказать, что мы исходим из того, что любые конструктивные контакты, которые предпринимают стороны, должны идти в общую копилку главной цели и задачи, а именно полного урегулирования этой проблемы.
Еще раз хотела бы подчеркнуть, что комментарии по итогам встречи, насколько она была плодотворной, полезной, перспективной, остаются за непосредственными участниками. Приветствуем все, что обе стороны оценивают как шаг в направлении полного урегулирования или хотя бы продолжения диалога”, - отметила Захарова.