Տարեսկզբից զբոսաշրջությունը կես միլիարդ դոլար Է բերել Վրաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2018 թվականի երեք ամսվա ընթացքում զբոսաշրջությունից Վրաստանի եկամուտը կազմել Է ավելի քան 0,5 միլիարդ դոլար, ինչը 31,3 տոկոսով ավելի Է, քան անցյալ տարվա առաջին եռամսյակում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Imedi հեռուստաընկերությունը:
Միայն ընթացիկ տարվա մարտին զբոսաշրջությունից եկամուտն աճել Է մինչեւ 237 մլն դոլար, ինչն ամենաբարձր ցուցանիշն Է 2017 թվականի սեպտեմբերից հետո: Այսպիսին են վիճակագրական տվյալները, որոնք հիմնված են Վրաստանի Ազգային բանկի վերլուծական հաշվետվությունների վրա:
Ազգային բանկի տվյալներով՝ 2018 թվականի հունվար-մարտին զբոսաշրջությունից եկամուտը կազմել Է 561 մլն դոլար:
2017 թվականին երկիրն զբոսաշրջությունից ընդհանուր առմամբ ստացել Է 2,8 մլրդ դոլար, իսկ այս տարի փորձագետներն այդ ցուցանիշի ավելացում են սպասում մինչեւ 3 մլրդ դոլար:

С начала года туризм принес Грузии полмиллиарда долларов
За три месяца 2018 года доход от туризма в Грузии составил более 0,5 миллиарда долларов, что на 31,3% больше, чем за первый квартал прошлого года. Как передает Арменпресс, об этом сообщила телекомпания Imedi.
Только в марте текущего года доход от туризма вырос до 237 миллионов долларов, что является самым высоким показателем после сентября 2017 года. Таковы статистические данные, основанные на аналитических отчетах Национального банка Грузии.
Согласно данным Нацбанка в январе-марте 2018 года доход от туризма составил 561 миллион долларов.
В 2017 году от туризма в целом страна получила 2,8 миллиарда долларов, а в этом году эксперты ожидают увеличения данной цифры до трех миллиардов.