Կարեն Կարապետյանին է ներկայացվել Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարի Լու Փափազյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին ֆրանսիական Paul Bocuse  խոհարարական ինստիտուտի գործադիր փոխնախագահ Հերվ Ֆլյորին, ֆրանսահայ բարերար Րաֆֆի Դերդերյանը և այլք:
Հյուրերը վարչապետ Կարապետյանին են ներկայացրել Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու նախաձեռնությունն ու ծրագրերը, որում ներդրվելու է Paul Bocuse  ինստիտուտի փորձն ու հնարավորությունները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ծանոթանալով նախաձեռնության մանրամասներին՝ Կարեն Կարապետյանը ողջունել և կարևորել է ծրագրի իրականացումը: «Համոզված եմ, որ այն լինելու է հաջողված, մտածելակերպ փոխող և անհրաժեշտ Գյումրիի համար»,- ընդգծել է վարչապետը՝ ՝ հավելելով, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը:

Карен Карапетян представил программу основания в Гюмри кулинарной школы
Премьер-министр Армении К. Карапетян принял делегацию Центра креативных технологий «Тумо», во главе с генеральным исполнительным директором Мари Лу Папазян. В ее составе исполнительный вице-директор французского  кулинарного института Paul Bocuse  Герв Флерин, французский меценат Раффи Тертерян и др.
Гости представили премьеру инициативу создания в Гюмри кулинарной школы и программы, в которых будут использованы опыт и возможности  института  Paul Bocuse.  Об этом  «Арменпресс»  сообщили в службе информации правительства РА.
К. Карапетян, ознакомившись с подробностями проекта, приветствовал инициативу и отметил важность ее реализации. «Уверен, что это  будет удачным, меняющим стереотипы предприятием, нужным для Гюмри», - сказал он, добавив, что правительство готово содействовать его реализации.