Հայաստան կայցելի Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հրավերով փետրվարի 3-8-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալներ Մարինա Կարոբիո Գուշետտին եւ Իզաբել Մորեն, ինչպես նաեւ պատգամավորներ Վիոլա Ամհերդը, Տիանա Անգելինա Մոզերը, Ռոզմարի Կուադրանտին, Մարիաննե Շտրայֆ Ֆելլերը, Սիբել Արսլանը եւ Ադրիան Ամշթուցը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանը կմասնակցեն Հայաստան-Շվեյցարիա գործարար հանդիպմանը:

President of National Council of Switzerland to visit Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. At the invitation of the Speaker of the Armenian Parliament Ara Babloyan, the delegation of Dominique de Buman, President of the National Council of Switzerland (lower house of the parliament), will arrive in Armenia on an official visit on February 3-8, the Armenian Parliament told Armenpress.
The delegation will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Parliament Speaker Ara Babloyan, Prime Minister Karen Karapetyan and Foreign Minister Edward Nalbandian.
During the visit Ara Babloyan and Dominique de Buman will participate in the Armenia-Switzerland business meeting.