Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարն այցելել է մայրաքաղաքի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակ եւ ծաղկեպսակ դրել Ստեփան Շահումյանի հուշարձանին:
Միջոցառմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը, Ստեփանակերտ քաղաքի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh attends event dedicated to Day of Stepanakert
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. On September 23 Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in the celebration dedicated to the Day of Stepanakert, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
President Sahakyan visited the park after Stephan Shahumyan in the capital and laid wreath on the monument of Stephan Shahoumyan.
Parliameny Speaker Ashot Ghulyan, acting Prime Minister Arayik Harutyunyan, Stepanakert Mayor Suren Grigoryan, delegation of the Yerevan city administration and other officials were present at the event.