Ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա, եթե կասկածի տակ դնի ՀՀ ինքնիշխանությունը. ՀՌՀ նախագահ
Ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա, եթե
կասկածի տակ դնի ՀՀ ինքնիշխանությունը. ՀՌՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հեռարձակվող ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի կողմից, եթե ատելություն տարածի Հայաստանի և ժողովրդի նկատմամբ, սադրիչ գործողություններով զբաղվի:
«Արմենպրես»հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը խորհրդարանում Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի 2023 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդումը ներկայացնելիս:
«Ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում, հաղորդաշար համապատասխան և կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա մեր կողմից, եթե ատելություն տարածի մեր պետության և ժողովրդի նկատմամբ, միջամտի մեր ներպետական խնդիրներին, կասկածի տակ դնի մեր ինքնիշխանությունը, սադրիչ գործողություններով զբաղվի»,–ասաց Տիգրան Հակոբյանը:

Любая иностранная передача получит жесткий ответ, если будет ставить под сомнение суверенитет Армении: Акопян
Любая иностранная передача получит жесткий ответ, если будет ставить под
сомнение суверенитет Армении: Акопян
Любая иностранная программа, которая транслируется в Армении, получит жесткую оценку со стороны Комиссии по телевидению и радио, если будет распространять ненависть к Армении и ее народу, совершать провокационные действия.
Как сообщает Арменпресс, об этом сказал председатель комиссии Тигран Акопян, представляя в парламенте годовой отчет о деятельности Комиссии по телевидению и радио за 2023 год.
“Любая иностранная программа, передача получит с нашей стороны адекватного и жесткого отношения, если будет распространять ненависть к нашему государству и народу, вмешиваться в наши внутренние проблемы, ставить под сомнение наш суверенитет, заниматься провокационными действиями”, - сказал Тигран Акопян.