Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի խորհրդի անդամ Բրայան Արդունիին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:   Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի խորհրդի անդամ Բրայան Արդունիին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության հարցերի շուրջ՝ նշելով, որ սեպտեմբերի 18-ից 20-ը Երևանում կայանալիք Հայաստան-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովը լավ հարթակ է համահայկական օրակարգի հարցերի քննարկման և դրանց լուծման ուղղությամբ նոր ուղիներ գտնելու համար:
Հանդիպմանը քննարվեցին հայ-ամերիկյան բարեկամական գործընկերության խորացման ուղղությամբ գործադրվող ջանքեր։

YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Edward Nalbandian on September 15 held a meeting with a member of the Board of the Armenian Assembly of America Bryan Ardouny, press service of the ministry told Armenpress.
The sides exchanged views on Armenia-Diaspora cooperation issues, stating that the 6th Armenia-Diaspora pan-Armenian conference to be launched in Yerevan from September 18 is a good platform to discuss issues of pan-Armenian agenda and find new ways for their solution.
The meeting also touched upon the ongoing efforts aimed at deepening the Armenian-American friendly partnership.