«Ելք»-ի օգտին քվեարկությունը դրական փոփոխությունների շարունակություն է. Փաշինյանը հանդիպեց ավանցիներին
«Ելք»-ի օգտին քվեարկությունը դրական փոփոխությունների շարունակություն է.
Փաշինյանը հանդիպեց ավանցիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի քաղաքապետի թեկնածու, «Ելք» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանն իր թիմի  հետ  ապրիլի 22-ի  քարոզարշավն անցկացրեց  Ավան վարչական շրջանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` բնակիչների հետ հանդիպմանը Փաշինյանը հորդորեց ավանցիներին քվեարկել «Ելք»-ի օգտին եւ թույլ տալ շարունակել ապրիլի 2-ին սկսված փոփոխությունները: «Մայիսի 14-ի ընտրություններում դուք հնարավորություն ունեք նոր թափ  հաղորդելու դրական  փոփոխությունների այս գործընթացին»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա հորդորեց մայիսի 14-ին գնալ ընտրական տեղամասեր եւ առանց որեւէ կասկածի ձայնը տալ «Ելք» դաշինքին:
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ելք» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը մայրաքաղաքի բնակիչներին մտահոգող 4 հիմնական խնդիր է առանձնացնում, որոնք շուտափույթ լուծման կարիք ունեն: Դրանցից առաջինը տրանսպորտն է, երկրորդը` բազմաբնակարան շենքերի կառավարումը, երրորդը` մանկապարտեզների հետ կապված վիճակը, չորրորդը` կանաչապատումը և քաղաքի սանիտարական վիճակը:

YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Candidate for Yerevan Mayor, Opposition MP Nikol Pashinyan, who heads the list of the Yelk bloc, held his pre-election campaign event on April 22 in Yerevan’s Avan district, accompanied by his team.
Pashinyan met with residents of the district and urged them to vote for Yelk and allow to continue the changes which were initiated on April 2.
“During the May 14 election, you have the chance to give new momentum to the process of positive changes”, Pashinyan said.
He urged to go to polling stations on May 14 and vote for Yelk without any doubt.
Pashinyan points out 4 main problems which the citizens of the capital are most concerned about.
The first is transportation, followed by the management of apartment blocks, the situation around kindergartens, landscaping and the sanitary condition.