H&M-ը երեխաներին ու չափահասներին հագուստ կհագցնի թափոններից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեդական H&M առեւտրանիշը թողարկել Է հագուստի Conscious Exclusive հավաքածուն հատուկ դեպքերի համար: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է բրենդի մամուլի տեղեկագրում: Շարքում տեղ են գտել շորեր կարված Էկոլոգիական կտորներից, որոնց թվում են Bionic-ը՝ փափուկ պոլիԷսթերը, ամբողջովին պատրաստված առափնյա գոտու թափոններից հավաքված պլաստիկից:
«Այս տարի H&M-ի Conscious Exclusive հավաքածուն ստեղծելիս մենք մտածել ենք ոչ միայն այն մասին, թե ինչ տեսք կունենան մեր իրերը, այլեւ այն մասին, թե ինչ շոշափողական եւ հոտառական զգացողություններ են դրանք առաջացնում: Այս հավաքածուն ազդում Է մեր բոլոր զգայարանների վրա եւ բավարարում Է շրջակա միջավայրի մասին հոգ տանելու մեր ցանկությունը՝ ինչ Էլ որ մենք անելու լինենք»,- մեկնաբանել Է գաղափարը H&M-ի դիզայնի ուղղության ղեկավար եւ ստեղծագործական տնօրեն Պեռնիլա Վոլֆարտը:
Աքսեսուարների թվում են ցանցկեն պայուսակը եւ վառ ականջօղերը, որոնք ամբողջությամբ պատրաստված են առափնյա գոտուց հավաքված վերամշակված ապակուց եւ պլաստիկից:
H&M-ը կանանց, տղամարդկանց եւ մանկական հագուստի, կոշիկի եւ աքսեսուարների արտադրող եւ վաճառող Է մասս-մարկետի, ինչպես նաեւ ապրանքներ տան համար սեգմենտում: Ընկերությունը հիմնվել Է 1947 թվականին Շվեդիայում, կենտրոնակայանը գտնվում Է Ստոկհոլմում: 2004 թվականից համատեղ սահմանափակ հավաքածուներ Է ստեղծում հայտնի դիզայներների եւ նորաձեւության տների, այդ թվում՝ Կառլ Լագերֆելդի, Ստելլա Մաքարթնիի, Viktor & Rolf-ի, Ռոբերտո Կավալլիի եւ ուրիշների հետ:

H&M оденет детей и взрослых в одежду из отходов
Шведский масс-маркетный бренд H&M выпустил коллекцию одежды для особых случаев Conscious Exclusive. Об этом сообщается в пресс-релизе.В линейку вошли вещи из экологичных материалов, среди которых Bionic — мягкий полиэстер, полностью изготовленный из пластика, переработанного из собранных с береговой линии отходов.
«В этом году при создании коллекции Conscious Exclusive от H&M мы задумались не только о том, как наши вещи выглядят, но и о том, какие тактильные и обонятельные ощущения они вызывают. Эта коллекция воздействует на все наши органы чувств и удовлетворяет наше желание заботиться об окружающей среде — что бы мы ни делали», — прокомментировала идею Пернилла Вольфарт, руководитель направления дизайна и креативный директор H&M.
Среди аксессуаров — сумочка из сетки и яркие серьги, целиком изготовленные из переработанного стекла и пластика, собранного с береговой линии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
H&M — производитель и ретейлер женской, мужской и детской одежды, обуви и аксессуаров в сегменте масс-маркет, а также товаров для дома. Компания основана в 1947 году в Швеции, штаб-квартира находится в Стокгольме. С 2004 года создает совместные лимитированные коллекции с известными дизайнерами и модными домами, в том числе Карлом Лагерфельдом, Стеллой Маккартни, Viktor & Rolf, Роберто Кавалли и другими.