Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Սիրիայի Նախագահ Բաշար Ալ- Ասադին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 24-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ Տարտուսում, Լաթաքիայում և Սիրիայի այլ բնակավայրերում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են բազմաթիվ անմեղ քաղաքացիներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում նշված է. «Սիրիայի խաղաղ բնակչության նկատմամբ այս զարհուրելի հանցագործությունները որևէ արդարացում չունեն: Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով և կոչ անում միջազգային հանրությանը հավաքական ուժերով շարունակել պայքարն այս չարիքի դեմ:
Հայտնում եմ իմ անկեղծ վշտակցությունը Ձեզ, Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ոգու արիություն և տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a condolence telegram to the President of the Syrian Arab Republic Bashar al-Assad on the occasion of the terrifying terror acts that took place in Tartar, Latakia and other settlements of Syria that claimed lives of numerous innocent people and many others were injured.
As “Armenpress” was informed from the press service of Republic of Armenia President’s Office, the letter telegram as follows, “These horrifying crimes against the civilian population of Syria can have no justification. We strictly condemn terrorism in all its forms, and call on the international community to continue the fight against this evil with united efforts.
I express my sincere sorrow to You, the friendly people of Syria and the relatives of the victims, wishing fortitude and endurance, and speedy recovery to the injured”.