Պաշտպանության նախարարությունը և ԿԽՄԿ-ն համագործակցության ծրագիր են ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության Պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը փետրվարի 20-ին  ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացիկ խնդիրները և առաջիկա ծրագրերը` ուղղված միջազգային մարդասիրական իրավունքի խթանմանն ու ինտեգրմանը:
Հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է  2015թ. համագործակցության ծրագիրը,  որը ներառում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ տարբեր ուսումնական ծրագրեր, ինչպես նաև գիտական-մեթոդաբանական կարողությունների զարգացման և ՀՀ ԶՈՒ ու հանրության շրջանում միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման միջոցառումներ:

Минобороны Армении и МККК подписали программу сотрудничества
Начальник управления оборонной политики министерства обороны Армении Левон Айвазян 20 февраля принял руководителя ереванской делегации Международного комитета красного креста (МККК) Сару Эпрехт.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, стороны обсудили текущие проблемы и предстоящие программы по стимулированию выполнения и интеграции международного гуманитарного права.
В ходе встречи была подписана программа сотрудничества на 2015 г, которая включает различные образовательные программы по международному гуманитарному праву, а также развитие учебно-методических возможностей, повышение информированности о международном гуманитарном праве в ВС и обществе.