Պաշտպանության նախարարությունը և ԿԽՄԿ-ն համագործակցության ծրագիր են ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության Պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը փետրվարի 20-ին  ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացիկ խնդիրները և առաջիկա ծրագրերը` ուղղված միջազգային մարդասիրական իրավունքի խթանմանն ու ինտեգրմանը:
Հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է  2015թ. համագործակցության ծրագիրը,  որը ներառում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ տարբեր ուսումնական ծրագրեր, ինչպես նաև գիտական-մեթոդաբանական կարողությունների զարգացման և ՀՀ ԶՈՒ ու հանրության շրջանում միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման միջոցառումներ:

YEREVAN, 20 FEBRUARY, ARMENPRESS. On February 20, Head of the Department of Defense Policies at the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Levon Ayvazyan received Head of the Delegation of the International Committee of the Red Cross to Armenia Sarah Epprecht. As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the sides discussed the current issues relating to cooperation and the upcoming programs for the promotion and integration of international humanitarian law.
During the meeting, the sides signed the 2015 Cooperation Plan, which includes various educational programs devoted to international humanitarian law, as well as events aimed at raising awareness about capacity building for science and methodology and international humanitarian law within the Armed Forces of the Republic of Armenia and among society.