Կիպրոսի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ՀՀ ԱԺ
աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 20-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել 1915թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:

Cypriot delegation visits Tsitsernakaberd Memorial
YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS: On November 20 the delegation led by the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou accompanied by the Vice President of the National Assembly of the Republic of Armenia Eduard Sharmazanov and the National Assembly’s Chief of Staff-General Secretary Hrayr Tovmasyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide, Armenpress reports, citing the Department for Mass Media and Public Relations National Assembly of the Republic of Armenia.
The members of the delegation laid a wreath and flowers at the memorial eternalizing the memory of the 1915 Armenian Genocide and bowed and honored the memory of one and a half million innocent victims with a minute of silence. The guests have also been to the Armenian Genocide Museum-Institute.