Դուբայի մաքսավորները 171 կիլոգրամ կոկաին են հայտնաբերել բանանի բեռի մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դուբայի մաքսատան աշխատակիցները 171 կիլոգրամ կոկաին են հայտնաբերել Հարավային Ամերիկայից ուղարկված բանանի բեռի մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 25-ին հաղորդել Է Ամիրայությունների WAM լրատվական գործակալությունը:
Բռնագրավված կոկաինի արժեքը սեւ շուկայում գնահատվում Է ավելի քան 50 մլն դոլար: Ըստ գործակալության տվյալների՝ դա վերջին հինգ տարվա ընթացքում Արաբական Միացյալ Ամիրայություններում առգրավված թմրանյութերի խոշորագույն խմբաքանակներից մեկն Է:
Թմրանյութերը թաքնված են եղել բանանի 45-տոննանոց բեռի մեջ, որը Լատինական Ամերիկայից Դուբայ Էր հասցվել եվրոպական երկրներից մեկի տարածքով:
Ոստիկանության տվյալներով՝ մաքսանենգները միջոցների մի ամբողջ զինանոց են կիրառել թմրանյութերը քողարկելու համար, ներառյալ կախարդման հնարքներ եւ կապարե ու օրգանական լրացուցիչ պատվածք, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Таможня Дубая обнаружила в грузе бананов 171 кг кокаина на $50 млн
Дубайская таможня обнаружила 171 килограмм кокаина вгрузе бананов изЮжной Америки,как передает Арменпресс, об этом сообщает вчетверг эмиратское информационное агентство WAM.
Стоимость конфискованного кокаина начерном рынке оценивается более чем в50 миллионов долларов. По сообщению агентства, это одна изкрупнейших запять лет партия наркотиков, изъятых вОАЭ.
Наркотики были спрятаны в45-тонном грузе бананов, который прибыл вДубай изЛатинской Америки транзитом черезодну изевропейских стран.
По данным полиции, контрабандисты применили целый арсенал средств, чтобы замаскировать наркотики, включая колдовские атрибуты идополнительное свинцовое иорганическое покрытие.